Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.
Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.
Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá do 31. března 2025 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.
Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.
Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá do 30. září 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.
Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.
Značka Tradiční výrobek Slovácka přijímá od 1. do 31. března 2023 žádosti o členství. Pokud víte o někom, kdo by si zasloužil certifikovat svou výrobu, anebo máte sami zájem, můžete své vyplněné formuláře donést na adresu Masarykovo náměstí 21 v Uherském Hradišti. V následujících týdnech po obdržení žádostí proběhne hodnotící komise odborníků, na základě které vám dáme vědět výsledek.
Veškeré informace a formuláře najdete na tomto odkaze.
děkujeme za vaši přízeň v tomto roce. Děkujeme za každý nákup u nás na prodejně i tady na e-shopu, za milá slova a hlavně za podporu tradiční rukodělné výroby. Přejeme vám klidné Vánoce plné krásných tradic s vašimi blízkými a vše dobré do nového roku! ❤
My si teď dáme malý oddych od balení vašich dárků a jiných balíčků. Všechny objednávky vytvořené mezi 22. prosincem a 2. lednem budeme zpracovávat od 3. ledna, proto vás ještě poprosíme o trpělivost. Pokud byste i přesto rádi nakoupili, zastavte se za námi na prodejnu, která bude mít otevřeno v omezeném provoz
Srdečně vás zveme na XIII. přehlídku Slovácko v tradici, která se bude konat 26. listopadu od 9 do 16 hodin v sále Reduta na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.
Těšit se můžete na regionální výrobky a dobroty, workshopy a ukázky řemesel. Doprovodný program obstará cimbálová muzika Oskoruša a dětský foklorní soubor Kopaničárek.
Vstupné: dospělý = 50 Kč, senior / student / ZTP = 30 Kč, děti do 10 let zdarma.
Od 1. 9. - 30. 9. 2022 přijímáme nové žádosti o značku Tradiční výrobek Slovácka. Pokud víte o nějakém šikovném řemeslníkovi, který by chtěl být naší součástí, povzbuďte ho a dejte mu o nás vědět.
Kurz šití je vhodný i pro úplné začátečníky. Na kurz si přineste pouze svůj šicí stroj, materiál na výrobek i brožura se základními postupy šití je v ceně. Šicí stroj je možné zapůjčit za poplatek 100Kč a je nutné tuto informaci nahlásit předem při přihlášení.
Obsah kurzu:
seznámení s funkcemi šicího stroje, měření, střih, úprava na postavu, polohování střihu, vypracování střihu, všívání zipu.
Gabriela Mahdalová
Nositelka ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje
„Narodila jsem se v malé obci Černá na Vysočině. Od dětství mě obklopovaly ženy, které ve chvílích odpočinku neustále zaměstnávaly ruce pletením, háčkováním, vyšíváním a šitím. Už tenkrát jsem podlehla kouzlu tvoření. Studium na Střední průmyslové škole textilní v Jihlavě bylo jasnou volbou. Po maturitě jsem pracovala tři roky v oboru a pak se pustila na dráhu zakázkového krejčovství, která stále trvá. Pojmenovala jsem ho po babičce, která mi koupila můj první šicí stroj. Pocházela ze Zakopaného v Polsku a její křestní jméno bylo Genovéfa. Pod značkou Genové a nyní opět Genovefa již devět let tvořím v Nivnici slovácké kroje,“ říká o své životní náplni Gabriela Mahdalová.
Zabývá se hlavně těžší krejčovinou, která má právě v Nivnici hluboké kořeny. Za prioritu své práce považuje především zachování původního vzhledu kroje, proto často spolupracuje s etnografy a etnology. Tradiční techniky se snaží přenést i na současné výrobky užitného charakteru. Dbá také na to, aby materiály, z kterých šije, pocházely výhradně z České republiky.