Informace pro návštěvníky

Galerie

Přijímání nových žádostí Přijímání nových žádostí

Do 31. 3. 2018 přijímáme nové žádosti o udělení ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka. Pokud máte zájem stát se nositelem této značky, prosíme o vyplnění žádosti a její zaslání na adresu Tradiční výrobek Slovácka, Masarykovo nám. 21, 686 01 Uherské Hradiště. Případně osobní předání. Podmínky a žádosti naleznete zde: http://tradicnivyrobek.cz/doc/4/ V případě dotazů, pište email na prodejna@tradicnivyrobek.cz nebo volejte na 572 525 528

VIII. Přehlídka Slovácko v tradici VIII. Přehlídka Slovácko v tradici

Již VIII. ročník Přehlídky Slovácko v tradici se uskuteční v sobotu 25. 11. 2017 od 9:00 do 16:00 hodin v Redutě v Uherském Hradišti. Během celého dne budou výrobci, držitelé ochranné známky Tradiční výrobek Slovácka, prezentovat své řemeslo. Tradiční výrobek Slovácka dnes sdružuje již 69 výrobců. Pro návštěvníky bude připraven bohatý jarmark tradičních výrobků, řemeslné dílny (malování žudra, malování na kraslice reliéfní technikou aj.), ochutnávka krajových specialit. Kulturní program: DFS Omladinka, DFS Dolinečka, DFS Pentlička a další. Moderuje David Vacke.

Vernisáž výstavy Antonína Hájka Vernisáž výstavy Antonína Hájka

Fotodokumentace z vernisáže výstavy pana Antonína Hájka, která se uskutečnila v pátek 6. 3. 2015. V šesti vitrínách je zaznamenán průřez tvorby pana Hájka, k vidění je i dřevěné intarziové velikonoční vejce, které je zapsáno v knize rekordů a kuriozit České republiky. Další zajímavostí je i "Tondobrnk", strunný nástroj. Výstavu si můžete prohlédnout do konce dubna v prostorách výstavní síně IC Velehrad.

V. Přehlídka Slovácko v tradici V. Přehlídka Slovácko v tradici

V sobotu 15. 11. 2014 se v prostorách Reduty konal již pátý ročník Přehlídky Slovácko v tradici, současně jsme otevřeli prodejní expozici Tradiční výrobek Slovácka.

IV. přehlídka Slovácko v tradici IV. přehlídka Slovácko v tradici

V sobotu 9.11.2013 se uskutečnila IV. přehlídka Slovácko v tradici. Prezentace 43 našich výrobců, dílničky, skvělý program v podání Mikroregionu Dolní Poolšaví, slovácké dobroty z Moravského kulinářského institutu i lahodná vína - to vše nalákalo více než 600 návštěvníků.

Prezentujeme se Prezentujeme se

Projekt Tradiční výrobek Slovácka se prostřednictvím výrobců prezentoval 7.- 8.9.2013 na Slováckých slavnostech vína a památek v Uherském Hradišti.

Tradiční výrobek na Regiontour 2013 Tradiční výrobek na Regiontour 2013

Naši řemeslníci prezentovali své řemeslo i projekt na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2013 v Brně.

Jarmarky Jarmarky

Prezentace výrobců na jarmarcích

Napište nám

7 + 4

Nabídka e-shopu

Kategorie výrobků Výrobci

Realizátor projektu: 

 

 

 Odborná spolupráce: 

 

 

Podporovatelé projektu: 

 

 

 

Mediální partner:

 

 

Tradiční výrobek Slovácka

Odneste si kousek Slovácka...

O projektu

V roce 2008 vznikl projekt Regionu Slovácko „Tradiční výrobek Slovácka“, jehož hlavní náplní je prezentace regionu prostřednictvím využití jeho specifik, podpora tradičních výrobků a výrobců.
V souvislosti s projektem byla zavedena značka „Tradiční výrobek Slovácka“ - tato značka zaručuje především kvalitu výrobků, jejich vazbu na vymezené území, tradici výroby a šetrnost k přírodě. Právo k využití značky je udělováno výrobcům na dva roky na základě posouzení odborné komise.

Značka Tradiční výrobek Slovácka, která si klade za cíl:

• identifikaci těchto výrobků a jejich spojitost s regionem,
• zvýšení zájmu o podporu lidových tradic a tradičních výrobků,
• pomoc tradičním výrobcům prostřednictvím zájmu veřejnosti a prodeje výrobků,
• šíření pouze čistě tradičních výrobků,
• prohlubování destinační identity.

Nositelé značky:   Nositeli značky je v současné době více než 70 výrobců a jejich řady se budou i nadále rozšiřovat.

Možnosti zakoupení výrobků:  Výrobky se značkou „Tradiční výrobek Slovácka“ je možné zakoupit v informačních centrech regionu, v některých turisty navštěvovaných objektech, na recepcích vybraných ubytovacích zařízení, objednat na webových stránkách www.tradicnivyrobek.cz, nebo přímo od výrobce na vybraných trzích a jarmarcích.
Každý výrobek je označen nálepkou, nebo štítkem. Místa, kde je možné výrobky zakoupit, jsou viditelně označena značkou s textem „Zde si můžete zakoupit výrobky označené logem Tradiční výrobek Slovácka“. Označené výrobky jsou určeny nakupujícím přímo v regionech - turistům, kterým umožňuje objevovat tyto krásy regionu a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, podpořit tak místní výrobce a zároveň si přivézt z výletu či dovolené nejen hezké dojmy, ale také kvalitní a originální výrobek ze Slovácka.

Tradiční výrobek Slovácka
Region Slovácko - sdružení pro rozvoj cestovního ruchu
Masarykovo náměstí 21
Uherské Hradiště 686 01
E-mail: info@tradicnivyrobek.cz
Tel.: +420 572 525 528
Realizace web studio dat